🗓️ 20.10.2021 (środa)
⏲️ 17:30 - 19:30
- Warszawa ul. Żurawia 47,
- transmisja na YouTube
♦ [17:30-17:40] Przywitanie obecnych i rozpoczęcie spotkania - Prezes Barbara Nerć-Szymańska
1. [17.45 - 18.30] Magdalena Korona opowie o biometrii behawioralnej w praktyce. Czym różnimy się od siebie pod kątem korzystania z komputerów? Krok po kroku: wdrażanie biometrii behawioralnej w firmie.
Gdy słyszysz o biometrii, zapewne Twoje myśli wędrują w stronę takich pojęć jak linie papilarne, tęczówka. Są to nasze cechy fizyczne które są dla nas unikatowe i nie mamy co do tego wątpliwości. Jednak nie zawsze tak było. W XIX wieku ludzi, którzy twierdzili, że jako ludzie mamy unikatowe cechy różniące nas między sobą, wyśmiewano. Dziś już wiemy, że nie tylko cechy fizyczne nas różnią, ale również cechy związane z naszym zachowaniem, np. sposób chodzenia czy napięcie poszczególnych mięśni przy uśmiechaniu się. Chciałabym Wam opowiedzieć, co takiego się dzieje, że używając na co dzień komputera, też robimy to w sposób unikatowy i to tak bardzo, że niektóre firmy zaczynają korzystać z tej cyfrowej biometrii behawioralnej w systemach antyfraudowych.
♦ [18.30-18.45] przerwa kawowa ☕
2. [18:45 - 19:15] Bartosz Maciejowski opowie o najnowszych sztuczkach hackerów i jak nie dać się im złowić, zwłaszcza w prywatnej poczcie.
Wchodzisz na Zooma, a komputer nagle się wyłącza? Otwierasz nagranie poczty głosowej z pliku mp3, a z konta znikają pieniądze? To prawdopodobne scenariusze, gdy hakerzy próbują oszukać swoje ofiary w taki sposób aby uruchomiły złośliwy kod.
Jako analityk cyberbezpieczeństwa w globalnej korporacji codziennie analizuję złośliwe wiadomości. Zaprezentuję te najbardziej zwodnicze z aktualnie aktywnych kampanii. Pokażę jak je rozpoznać aby nie dać się „złowić”. Zaprezentuję najnowsze sztuczki hakerów, które są stosowane aby zmylić odbiorcę wiadomości. Pokażę jak łatwo jest się pomylić i na co zwracać uwagę, aby do tego nie dopuścić.
[PastEvent]