Spotkanie edukacyjne #1 2024

When:  Feb 6, 2024 from 18:00 to 20:00 (PL)
Associated with  Warsaw Chapter
Już 6go lutego o godzinie 18:00 zapraszamy na pierwsze spotkanie edukacyjne w 2024 roku!
Z prelekcjami wystąpią:
  
18:00
Jan Anisimowicz (PMP, CISM, CRISC, ESG)| C&F | Chief Portfolio Officer
"Czy AI i ChatGPT może zastąpić audytorów?"
 
W szybko zmieniającym się świecie, gdzie sztuczna inteligencja (AI) rewolucjonizuje wiele aspektów naszego życia, świat audytu nie jest wyjątkiem. Nasze rozumienie tradycyjnych ról i odpowiedzialności audytowych jest kwestionowane, gdy badamy potencjał technologii AI w zwiększaniu efektywności i skuteczności. W obliczu tych głębokich zmian pojawia się istotne pytanie, czy ChatGPT może zastąpić audytorów? Jeśli nie zastąpić to może wspomóc ich prace?
 
Prezentacja została zaprojektowana, aby zaoferować podstawowe zrozumienie technologii AI opartych na Głębokich Sieciach Neuronowych, Uczeniu maszynowym ze wzmacnianiem oraz modeli LLM i Transformatorów. Następnie skupiamy się na zastosowaniu AI w audycie. Uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać narzędzia AI, takie jak ChatGPT, aby stać się 'Turbo-audytorami', terminem oznaczającym zwiększoną efektywność w działaniach audytowych. Ponadto, będą mieli możliwość ocenić potencjalne ryzyka i korzyści związane z wdrożeniem LLM-ów, takich jak ChatGPT, ze szczególnym naciskiem na prywatność danych.
 
Prezentacja zawiera również praktyczne, rzeczywiste przykłady, jak AI może być wykorzystywana do znacznego zmniejszenia wysiłku w różnych działaniach audytowych, potencjalnie redukując do 75% związanego z tym wysiłku. Ma skłonić do refleksji czy Czy rzeczywiście ChatGPT może zastąpić audytorów, osoby od Compliance czy zarządzania ryzykiem. Prezentacja skłania do przygotowania się na przyszłość, gdzie AI może stać się integralną częścią procesu audytowego."
 
 
19:00
Marek Organa (Sekretarz Zarządu ISACA, MBA, CISA, CRISC, CBCP)
„Rozwiązywanie problemów międzykulturowych w organizacjach globalnych”.
 
W obecnej dobie globalizacji często pracujemy w międzynarodowych zespołach lub współpracujemy z zagranicznymi kontrahentami. Nierzadko zdarza się, że projekt nie idzie po naszej myśli, lub współpraca nie układa się, pomimo naszej najlepszej woli oraz profesjonalizmu. Niektóre z tych problemów mogą mieć związek z różnicami kulturowymi. Wykład niniejszy przedstawi podstawowe modele kulturowe takich socjologów jak Hofstede, Mayer czy Trompenaars, pomoże zidentyfikować różnice kulturowe pomiędzy nacjami oraz zaproponuje sposoby radzenia sobie z tymi różnicami.
 
 
 
 
Spotkanie odbędzie się w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej przy ulicy Koszykowej 79 w Warszawie.
 
Prelekcje będą transmitowane na naszym kanale Youtube 
  
 
[Patronat_ISACA_WARSAW_23-24]
[PastEvent]
Event Image