Miért legyél ISACA tag?
- ISACA tagként praktikus ajánlásokat, felméréseket, aktuális kutatási anyagokat és más szakmai eszközöket kaphatsz kézhez. A COBIT 2019 integrálja a COBIT®, Val IT, a Risk IT és BMIS irányítási keretrendszereket.
- A szervezet minden szintjén levő szakemberek megtalálják a releváns ajánlások, gyakorlati útmutatókat annak érdekében, hogy a szervezeti célokat elérhessék, vagy az azokat veszélyeztető kockázatokat kezeljék. Lépj kapcsolatba a szakmabeliekkel!
- A tagok között különféle érdeklődésű, irányultságú és tapasztalatú szakértő megtalálható. ISACA tagként lehetőséged nyílik kapcsolatba lépni ezzel a változatos tagsággal. Növeld saját értéked!
- A tagság számos utat nyithat meg karriered fejlesztésében, hiszen részt vehetsz a helyi tagozat munkájában és számos rendezvényen, szemináriumokon, workshopokon és kutatási projektekben. Az önkéntes munka iránt érdeklődő tagok hazai és nemzetközi projektekben vehetnek részt, és részt vállalhatnak a helyi tagozat vezetésében.
Miért szerezd meg az ISACA minősítéseit?
- Az információ a 21. század valutája. A hatalmas mennyiségű információ – melyet a technológia tesz elérhetővé – a sikeres üzlet záloga, de számos komplex és kihívást jelentő menedzsment feladatot is jelent. Az ISACA® a világ olyan vezető, globális szervezete, mely az IT szakemberek számára kiemelkedő lehetőségeket nyújt a szakmai fejlődés és fejlesztés területén.
- A szakemberek világszerte úgy gondolják, hogy az ISACA által nyújtott lehetőségek alapvető fontosságúak karrierjük építésében és segítenek értéket adni szervezetük számára. A CISA, CISM, CGEIT vagy CRISC a neved után biztosítékot jelent a tudásra és a tapasztalatra, illetve lehetővé teszi, hogy szakértelmed a piac is értékelje és elismerje. Ezek a címek azt jelentik, hogy IT szakértőként átfogó képpel rendelkezel az információs rendszerekről és azok üzlettel való kapcsolatáról az értékteremtésen és a vállalati sikeren keresztül.
- Független felmérések bizonyítják, hogy az ISACA minősítéseivel a birtokosai magasabb fizetési kategóriába tartoznak az IT területen; a szakemberek szakmai elismertsége növekedett; az ISACA minősítéseivel számolnak a felvételi eljárásokban
Tagságtípusok
Professzionális tagság (Professional Membership)
Az ISACA tagok több magasszínvonalú információbiztonsági szakmai anyagokhoz férhetnek hozzá legálisan, kedvezményesen vagy ingyenesen.
- tapasztalt IT, kiberbiztonsági és auditori szakemberek számára
- hozzáférést biztosít szakmai anyagokhoz, kutatásokhoz és képzési lehetőségekhez
- ülönféle minősítések megszerzéséhez szükséges szakmai támogatást nyújt (pl. CISA, CISM, CRISC, CGEIT)
Friss diplomás tagság (Recent Graduate Membership)
Az ISACA tagok több magaszínvonalú információbiztonsági szakmai anyagokhoz férhetnek hozzá legálisan, kedvezményesen vagy ingyenesen. Kedvezményes tagdíj, a friss diplomás tagsághoz az elmúlt 2 évben főiskolán vagy egyetemen szerzett diploma igazolása szükséges.
- friss diplomásoknak és karrierjük elején járó szakembereknek
- lehetőséget biztosít a szakmai hálózatépítésre és mentorprogramokban való részvételre
- kedvezményeket kínál képzési és vizsgadíjakra
Diáktagság (Student Membership)
Az ISACA tagok több magas színvonalú információbiztonsági szakmai anyagokhoz férhetnek hozzá legálisan, kedvezményesen vagy ingyenesen. Kedvezményes tagdíj, a diák tagsághoz a hallgatói jogviszonyt igazolni szükséges!
- főiskolai és egyetemi hallgatók számára elérhető
- lehetővé teszi a tanulók számára az ISACA szakmai hálózatának és tudásanyagának hozzáférését
- számos kedvezményt nyújt képzésekre és eseményekre való regisztrációkor
Nyugdíjas tagság (Retired Membership)
A nyugdíjas státuszban lévő tagok felmentést kapnak a CPE gyűjtési kötelezettség alól és a tanúsítványaik fenntartási díját sem kell fizetniük, azonban a tagdíjat továbbra is fizetniük kell, ha ISACA tagok kívánnak maradni.
A nyugdíjas státuszt akkor kaphatja meg, ha ön:
- 55 évesnél idősebb és véglegesen visszavonult a szakmától
- Tartós fogyatékossága miatt nem képes bizonyos munkaköri feladatokat ellátni
A nyugdíjas státusz a kérelem benyújtásának napján lép véglegesen hatályba, és a továbbiakban nem kell CPE-órákat gyűjtenie, illetve nem kell éves fenntartási díjat fizetnie tanúsítványaira. Mivel ez egy állandó státusz, csak úgy térhet vissza az Aktív státuszba, ha újra leteszi a vizsgát és újra kérelmezi a tanúsítást.
A kérelem itt nyújtható be:
https://www.isaca.org/credentialing/certification-status-options-retired
Passzív státusz (Non-Practicing Status)
A passzív státuszban lévő tagok felmentést kapnak a CPE gyűjtési kötelezettség alól, azonban a tagdíjat és a tanúsítványaik fenntartási díját továbbra is fizetniük kell.
A passzív státuszt akkor kaphatja meg az aktív tanúsítás birtokosa, ha:
- munkanélkülivé vagy rokkanttá válik (rövid vagy hosszú távon)
- már nem dolgozik a szakterületen, de a visszatérést fontolgatja
- egyéb körülmény is figyelembe vehető, ha a Tanúsítási Munkacsoport (Certification Working Group) jóváhagyja
A passzív státusz annak az évnek a január 1-jén lép hatályba, amelyben Ön nem tudta teljesíteni a CPE-követelményeket, és ezt a státuszt határozatlan ideig fenntarthatja, amennyiben továbbra is fizeti az éves fenntartási díjat.
Aktív státuszba való visszatérés (Active Status)
A passzív státusz hatálybalépésétől számított kevesebb mint két naptári éven belül: Az aktív tanúsítási státusz visszaállítható az elmúlt naptári évben megszerzett 20 CPE óra dokumentációjának benyújtásával.
Több mint két naptári év elteltével a passzív státusz hatályba lépésétől számítva: Az aktív tanúsítási státusz visszaállítható az elmúlt három egymást követő évben szerzett 120 CPE óra dokumentációjának benyújtásával, valamint annak igazolásával, hogy legalább egy éve újra a szakmában dolgozik, azáltal, hogy egy vezetővel/felügyelővel/kollégával aláíratja az Aktívvá válási kérelemben található, a szakmai tapasztalatot igazoló megállapodásra vonatkozó részt.
A kérelem itt nyújtható be:
https://www.isaca.org/credentialing/certification-status-options-retired#certification-status-options-not-practicing