CISO Perspektifinden Dijital Banka Kuruluş Deneyimi – Fiziksel Etkinlik

When:  Dec 6, 2023 from 19:00 to 20:30 (EET)
Associated with  Istanbul Chapter

  • Etkinliğimiz 1,5 CPE değerindedir.
  • Etkinliğimiz üyeler öncelikli olmak üzere herkese açıktır. Lütfen kayıt olmayı atlamayınız.

CISO perspektifinden dijital banka kuruluş deneyiminin tartışılacağı bu interaktif etkinlikte; dijital bankaların kuruluş ve izin süreçleri, denetim süreçleri irdelenecektir. Ayrıca, CISO bakış açısınyla bu süreçler değerlendirilecek ve kariyer yolu açısından bir CISO için konuyla ilgili gelişim alanları tartışılacaktır.

Moderatör:

Dilek METE HANGÜL, ISACA Istanbul Yönetim Kurulu üyesi. Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun olan Dilek METE HANGÜL, Işık Universitesi İşletme(MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. İş hayatına NETAŞ ve BNR Labs Europe firmalarında Yazılım Mühendisi olarak başladıktan sonra, Aknet ve Akbank’ta 20 yıl boyunca bilgi sistemleri denetiminde çalışmıştır. Akabinde Anadolubank Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda bilgi sistemleri denetimlerinden sorumlu başkan yardımcılığı ve Bilgi Sistemleri Güvenlik ve Uyum Bölümü başkanlığını yürütmüştür. Son olarak 2023 yılı Mayıs ayından itibaren Turkishbank Bilgi Sistemleri Güvenlik ve Uyum Direktörü olarak görev almaktadır.

Türkiye’de ilk CISA sertifikasını alan ve 20 yılı aşkın süredir ISACA üyesi olan Dilek METE HANGÜL’ün CISA, ITIL-F, COBIT-F, 27001LA ve ACC sertifikaları da bulunmaktadır.

Konuşmacı:

Çağatay IŞIKÇI, Hayat Finans CISO

Sabancı Universitesi Executive MBA mezunu olan Çağatay Işıkcı, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Elektrik & Elektronik Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Sırasıyla Şekerbank, Akbank, Denizbank & Intertech’te görev almış, şu an TR’nin ilk dijital bankası olan Hayat Finans Dijital Bankası’nın kurucu ekibinde CISO olarak Bilgi Güvenliği ve Fraud Yönetimi’nde görev yapmaktadır.

Bilgi Güvenliği, Siber Güvenlik, Fraud, IT GRC, KVKK/GDPR, İş Sürekliliği ve Bilgi Sistemleri Yönetimi alanlarında 20 yıllık sektör deneyimi olan Çağatay Işıkcı; CISA, CISM, CISSP, PMP, ISO 27001 LA, MCT sertifikalarına sahiptir.

Location

ISACA Istanbul Ofis - Pol Center
Esentepe, Ecza Sokağı No:4/42, 34394 Şişli/İstanbul
İstanbul

Pricing Information

Registration Price
All Registrants $0.00