Anasayfa

Etkinliklerimiz


Duyurular

 • ISACA Istanbul: Her yönüyle İş Sürekliliği Etkinliği geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

  Farklı sektörlerden çeşitli rollerde yaklaşık 120 katılımcının bulunduğu etkinlikte uygulayıcı, denetçi ve danışman bakış açısı ile İş Sürekliliği Yönetimine yönelik sunumlar gerçekleştirildi. Konunun önemi farklı rollere ve bakış açılarına sahip birbirinden değerli konuşmacılar tarafından değerlendirildi. Albaraka ev sahipliğinde Albaraka Türk İş Sürekliliği Sorumlusu Özgüven Saymaz’ın koordinasyonunda gerçekleştirilen etkinliğin son oturumunda katılımcılar konuşmacıların hepsine sorularını yöneltme ve kafalarındaki soru işaretlerini giderme şansı buldular.

  Etkinlikte belediyeler, çeşitli kamu kuruluşları, holdingler, telekom şirketleri, enerji şirketleri, bankalar, danışmanlık şirketleri ve bankacılık başta olmak üzere çeşitli sektörlerden denetim ve uygulama rolüne sahip katılımcılar networking için verilen aralarda diğer profesyoneller ile sohbet etme ve tanışma imkanı buldular. Etkinlikte konuşmacıların kullandığı sunumlar yakın zamanda web sitemiz üzerinden yayınlanacaktır.

  Gerek üyelerimiz, gerek sektördeki profesyoneller tarafından yoğun ilgi gösteren etkinliğimizde konuşmacı olarak destek sunan bütün konuklarımıza teşekkürü bir borç biliriz.
 • Bankaların Bilgi Sistemleri ve Elektronik Bankacılık Hizmetleri Hakkında Yönetmelik Taslağı

  Bankaların Bilgi Sistemleri ve Elektronik Bankacılık Hizmetleri Hakkında Yönetmelik Taslağı yayınlandı.

  Öncesinde kısa ismiyle İlkeler Tebliği olarak nitelendirilen tebliğ ile düzenlenen hükümler artık bir yönetmelik ile düzenleniyor olacak. Bankalara Yönetmeliğe tam uyum anlamında 1/1/2020 tarihine kadar süre verilmiş durumda.
 • ISACA Global Liderler Zirvesi 80 ülkeden 450 katılımcı ile Chicago’da gerçekleştirilmiştir.

  Dünyanın dört bir yanından toplam 217 Chapter yöneticisinin bir araya geldiği ISACA Global Liderler Zirvesinde ISACA’nın IT Yönetişim, Denetim ve Güvenlik alanındaki 2025 stratejisinin belirlenmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Oluşturulan odak gruplarında akademisyenler eşliğinde 7 yıllık projeksiyonda belirlenmiş konular ve hedefler tartışılmıştır.

  Etkinliğe ISACA Istanbul Chapter adına Başkan Yardımcısı Cem Ergül ve Genel Sekreter Hayri Can Duygun katılım göstermişlerdir.