5 edycja Cyber Academy

Starts:  Oct 20, 2020 09:00 (PL)
Ends:  Oct 22, 2020 17:00 (PL)
Associated with  Warsaw Chapter
Zapraszamy serdecznie na piątą edycję konferencji Cyber Academy – jak zawsze bezpłatnie, ale tym razem wyłącznie online – w dniach 20-22 października 2020.

Cyber Academy to bezpłatne wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarze osób ze świata biznesu, nauki, administracji oraz studentów zainteresowanych tematyką nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji.
Konferencja skupia się na pokazaniu aktualnych szans i zagrożeń wynikających z rozwoju nowych technologii. Celem wydarzenia jest pokazanie najnowszych trendów oraz praktycznych rozwiązań zarówno dla specjalistów jak i osób nietechnicznych.

Na wydarzeniu pojawią się najlepsi eksperci, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Piąta edycja ze względu na zagrożenie sytuacją epidemiologiczną w kraju odbędzie się w formule online.

Konferencja podzielona jest na 3 dni:

20.10.2020 Scena I – Cyberbezpieczeństwo Biznes - dedykowana osobom nietechnicznym.

Pierwszego dnia podczas prelekcji uczestnicy dowiedzą się m.in. czym jest “Biały wywiad” (OSINT), jak zdobywać informacje na temat ludzi i firm z setek ogólnodostępnych baz danych, jak zabezpieczyć swoją pocztą elektroniczną oraz urządzenia mobilne. Poruszone zostaną również tematy dotyczące kosztów wdrożenia zabezpieczeń w firmie oraz biometrii behawioralnej.

21.10.2020 Scena II - Cyberbezpieczeństwo Technologia - przygotowana przez ISACA Warszawa i ISACA Katowice. W całości poświęcona aspektom praktycznym, dedykowana specjalistom IT oraz osobom zainteresowanym podjęciem pracy w tej dziedzinie, w tym studentom i świeżym absolwentom.

I tu nie zabraknie dyskusji, pokazów na żywo i ciekawych prezentacji.
Pandemia wymusiła w wielu firmach przejście na pracę zdalną, stąd w agendzie nie zabraknie tematów z tym związanych. Eksperci opowiedzą m.in. o czy zagrożeniach z tego wynikających - zarówno od strony technicznej, jak i od strony organizacyjnej oraz psychologicznej, teraz i w przyszłości, czyli przy pracy zdalnej na dłuższą metę. Uczestnicy będą mieli także okazję dowiedzieć się więcej na temat zdalnego uaktualniania komputerów oraz o tym, jak zarządzać tożsamością cyfrową.
Tematem przewodnim będzie praca zdalna. Poruszone zostaną aspekty miękkie, które dotyczą każdego użytkownika Internetu oraz twarde, takie jak zabezpieczenia i sprzęt. Ponadto mowa będzie o nowym podejściu do SOC czy sposobach wykrywania ransomware w sieci (w tym obejmującej komputery zdalne).
W sesji popołudniowej przewidujemy specjalny blok dla osób uczących się zdalnie – czy studentów, czy też osób chcących rozwijać swoją wiedzę (zwłaszcza w zakresie cyberbezpieczeństwa).

22.10.2020 Trzeci dzień konferencji podzielony jest na dwa bloki tematyczne:

Scena III Cloud
Scena IV Sztuczna inteligencja


Podczas ostatniego dnia konferencji w pierwszym bloku tematycznym uczestnicy wysłuchają prelekcji z zakresu Sztucznej Inteligencji - jej wpływu na dzisiejszą edukację, aspektach prawnych z nią związanych oraz o tym, jakie znaczenie ma ona w obecnych czasach.
Drugi blok tematyczny będzie w całości poświęcony chmurze - rozpocznie się przeglądem rynku chmury w kraju i na świecie. Zostaną pokazane przykłady polskich wdrożeń, a dodatkowo eksperci opowiedzą o tym, jak optymalizować koszty i zapewnić bezpieczeństwo przy korzystaniu z rozwiązań chmurowych.

Organizatorami konferencji jest Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Teamline sp. z o.o.

Wśród partnerów konferencji są m.in. ISACA Warszawa, ISACA Katowice i Ośrodek Przetwarzania Informacji PIB.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Więcej informacji oraz darmowa rejestracja: Cyberacademy:

[PastEvent]
[Patronat_ISACA_WARSAW]
[Patronat_ISACA_WARSAW_1]

Location

Online Instructions: