Rok 2023

  


 

19.12.23

Życzenia świąteczne

Życzymy Wam zdrowych i wesołych, a przede wszystkim bezpiecznych, Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w pogodnej atmosferze wraz z przyjaciółmi i rodziną.   

Życzymy Wam  wspaniałego Nowego Roku 2024 pełnego sukcesów i pomyślności w wżyciu zawodowym i prywatnym. Niech nowy rok przyniesie nowe, wspaniałe możliwości a wszelkie zagrożenia Was omijają i ryzyka się nie materializują. Niechaj wasza odporność będzie  będzie najmocniejsza.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim Członkom i Sympatykom Stowarzyszenia życzą Prezes/ka i Zarząd ISACA Warszawa.

 

 

  


 

19.12.23

Świąteczne spotkanie edukacyjne
 
7 grudnia mieliśmy okazję spotkać się na ostatnim już w tym roku spotkaniu edukacyjnym ISACA Warszawie. Nasza koleżanka Gabriela Gorzycka wygłosiła prelekcję pt. "Is endpoint security dead? Role of protecting endpoints in the age of cloud dominance" zakończoną ciekawą dyskusją z uczestnikami. Tym razem prezentacja i dyskusja była prowadzona w języku angielskim. Był to ukłon w stronę naszych nowych kolegów, którzy niedawno przenieśli się do Polski, dołączyli do naszego oddziału a jeszcze nie znają języka polskiego. Rozmowy kontynuowaliśmy podczas networkingu przy świątecznym poczęstunku
 

 

  


 

19.12.23

ISACA Warszawa współpracuje z Polskim Komitetem Normalizacyjnym w obszarze standardów Blockchain i Sztucznej Inteligencji
 
W IV kwartale bieżącego roku, ISACA Warszawa nawiązała  współpracę z Polskim Komitetem Normalizacyjnym (PKN). ISACA Warszawa stała się członkiem dwóch komitetów technicznych: ds. Blockchain oraz technologie rejestrów rozproszonych i nowo utworzonego komitetu technicznego ds. Sztucznej inteligencji (AI).
Naszym reprezentantem w obu komitetach technicznych jest członek Zarządu ISACA Warszawa  Małgorzata Michniewicz, CDPSE. 

Celem tej współpracy jest aktywny udział w procesie tworzenia standardów dotyczących technologii Blockchain oraz AI. ISACA Warszawa, jako organizacja zrzeszająca specjalistów IT i audytorów, stawia sobie za cel promowanie najlepszych praktyk w tych dynamicznie rozwijających się technologiach. Udział w tworzeniu standardów umożliwia wprowadzenie sprawdzonych metod zarządzania, bezpieczeństwa i audytu.

Kluczowe cele współpracy ISACA Warszawa z PKN to:

- Promowanie najlepszych praktyk poprzez dążenie do ustanowienia wysokich standardów w zakresie technologii Blockchain i AI.
- Zapewnienie bezpieczeństwa i zgodności poprzez pracę nad standardami ma na celu zdefiniowanie ram bezpieczeństwa danych i zgodności z przepisami.
- Wspieranie innowacji - standardy przyczyniają się do usystematyzowania wiedzy i praktyk, co sprzyja innowacjom i adaptacji technologii Blockchain i AI.
- Edukacja i świadomość - udział w tworzeniu standardów to także szansa na edukację i podnoszenie świadomości na temat Blockchain i AI.
- Współpraca międzynarodowa: możliwość współpracy z ekspertami z różnych krajów i wymiana doświadczeń.
- Wzmacnianie pozycji Polski: aktywny udział w tworzeniu standardów może wzmocnić pozycję Polski jako kraju innowacyjnego w dziedzinie technologii.


 W dniu 21 listopada 2023r. odbyło się w PKN spotkanie inicjujące prace obu komitetów technicznych na którym Małgorzata Michniewicz przedstawiła naszą organizację oraz powyższe cele.

 

  


 

07.12.23

Współpraca z Akademią Leona Koźmińskiego
 
3 grudnia br. troje przedstawicieli ISACA Warszawa  spotkało się ze studentami studiów podyplomowych " Zarządzanie cyberbezpieczeństwem", nad którymi ISACA Warszawa objęła patronat merytoryczny.
O działalności ISACA Warszawa  oraz o tym,  jak członkostwo w ISACA Warszawa i  zdobywanie certyfikatów, takich jak CISA, CISM, CRISC itp. może stać się pomocne w budowaniu i rozwijaniu   kariery w cyberbezpieczeństwie, bezpieczeństwie informacji lub audycie IT   opowiedzieli  Barbara Nerć-Szymańska - Prezes Zarządu ISACA Warszawa ,  Michał Hryciuk - Viceprezes oraz Piotr Dzwonkowski - certyfikowany trener ISACA.
Przedstawiono także promocję, którą ISACA obecnie oferuje studentom oraz wyjaśniono  szczegóły związane ze zdobywaniem certyfikatów. Takie spotkania odbywają się cyklicznie co semestr.
 

 

  


 

01.12.23
 

Jan Anisimowicz , członek ISACA Warszawa zaprasza do rejestracji na bezpłatny webinar pt. "AI powered Internal Audit", który odbędzie się 13 grudnia br.2:30 PM CET
---------------
Our member Jan Anisimowicz  invites you to sign up for a free webinar "AI powered Internal Audit".
When: December 13th 2:30 PM CET (8:30 AM US EST and 4.30 PM AST).
https://adaptivegrc.com/webinars/

 

  


 

01.12.23

ISACA DAY na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu
 
21 listopada, w odbyło się  wydarzenie ISACA DAY,  inaugurujące współpracę pomiędzy Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz ISACA Warszawa.
W pięknej  auli UE licznie przybyłych studentów powitał Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem - prof. dr hab. Maciej Szymczak
O tym, jak członkowstwo w ISACA Warszawa i  zdobywanie certyfikatów, takich jak CISA, CISM może stać się pomostem do globalnej kariery w audycie IT i bezpieczeństwie oraz  o specjalnej promocji, którą ISACA oferuje studentom opowiedzieli   Barbara Nerć-Szymańska - Prezes Zarządu ISACA Warszawa  oraz Michał Hryciuk - Viceprezes.
W świat blockchain  wprowadziła słuchaczy  Małgorzata Michniewicz - Członek Zarządu ISACA Warszawa. Opowiedziała  też o wyzwaniach i korzyściach związanych z zastosowaniem tej technologii w audycie.
Jesteśmy przekonani, że to wydarzenie zainicjowało długofalową współpracę, a przede wszystkim wyartykułowało korzyści dla kadry naukowej oraz studentów UE w Poznaniu.
Nakreślono dalsze kroki we współpracy takie jak objęcie patronatem studiów podyplomowych czy formy aktywizowania Studentów do udziału w społeczności ISACA.
 

 

  


 

01.12.23

Współpraca z Coventry University
 
W ramach współpracy z uczelniami Nasz Prezes i Viceprezes  spotkali się ze studentami trzech roczników kierunku Cyberbezpieczeństwa na  Coventry University Wrocław, z którym niedawno nawiązaliśmy współpracę.
B. Nerć-Szymańska  i M. Hryciuk przedstawili organizację ISACA oraz ISACA Warszawa oraz  opisali  jakie benefity daje studentom członkowstwo w ISACA. 
Spotkanie cieszyło się zainteresowaniem. Padło wiele interesujących pytań ze strony publiczności. Liczymy,  że  wkrótce powitamy więcej studentów w naszej globalnej społeczności.
 

 

  


 

20.11.23

PUBLIKACJE OFERT PRACY

Przypominamy, że ISACA Warszawa publikuje bezpłatnie zweryfikowane oferty pracy.
Ofertę pracy można dostarczyć na adres: info@isaca.waw.pl

 

  


 

20.11.23

WSPÓŁPRACA Z UCZELNIAMI

Kontynuujemy działania informacyjne na temat działalności ISACA oraz certyfikacji.
W tym roku akademickim odwiedziliśmy Coventry University Wrocław.
Do końca br.  mamy spotkanie "ISACA DAY" w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz spotkanie z uczestnikami studiów podyplomowych "Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem" na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

ISACA Warszawa nawiązała współpracę z kilkoma uczelniami wyższymi. Przypominamy także, że ISACA Warszawa objęła swoim patronatem studia podyplomowe: "Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem" na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz "Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa" w Wyższej Szkole Bankowości i Zarządzania w Krakowie. 

Studia, które objęliśmy patronatem umożliwiają uczestnikom zdobywanie wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa i audytu, a co za tym idzie również punktów CPE. W obydwu przypadkach wśród wykładowców jest wielu doświadczonych członków ISACA. Studenci studiów, którym patronujemy, dostają zaproszenie do zostania członkami ISACA z pierwszym okresem z zerową opłatą członkowską.

 

  


 

20.11.23

MEMBER GET A MEMBER

Trwa promocja dla osób, które zaproszą nowe osoby do ISACA.
Szczegółowe informacje w mailach wysyłanych przez isaca.org
oraz tutaj:  https://www.isaca.org/campaigns/member-get-a-member

 

  


 

20.11.23

MENTORING - zaprasza

Trwa pilot mentoringu pod patronatem ISACA Warszawa.

Mentoring rozłożony jest w czasie - jest to współpraca po 1-2 godziny w miesiącu przez kilka miesięcy. Zapraszamy kolejne osoby chętne do zostania mentorami oraz osób poszukujących mentora.  Mentor wybiera osoby mentorowane i dostaje bezpośredni kontakt.

 

  


 

20.11.23

CPE czyli ciągłe doskonalenie

Zbliża się koniec roku, a wraz z nim czas podsumowań i planów na przyszłość.

Jeśli jesteś  posiadaczem któregoś z certyfikatów ISACA, pamiętaj  o utrzymaniu swojego statusu poprzez zdobywanie punktów CPE.

 Nie zwlekaj do ostatniej chwili i skorzystaj z dostępnych możliwości edukacyjnych, które pozwolą Ci podnieść swoje kwalifikacje i wiedzę.

Interesujące Cię wydarzenia  możesz wyszukać tutaj: https://engage.isaca.org/warsawchapter/events/calendar

 

  


 

10.11.23

Oddział Mazowiecki PTI organizuje panel dyskusyjny "Bezpieczna sztuczna inteligencja"

Kiedy: wt., 14 lis 2023, 18:30 – 20:30 
Miejsce: Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych, Politechnika Warszawska, Koszykowa 75, Warszawa, Mazowieckie, PL, 00-662, sala 40

Więcej szczegółów: https://www.linkedin.com/events/7127416850757337089/comments/

  


 

20.05.2023

ODNOWIENIE CZŁONKOSTWA – DO KOŃCA MAJA 2023

UWAGA! Jeszcze tylko niecałe dwa tygodnie zostały na odnowienie członkostwa. Co prawda w tym roku termin na odnowienie członkostwa minął dnia 28go lutego, jednak ISACA zdecydowała, że odnowić członkostwo będzie można jeszcze do końca maja bez utraty benefitów!

Pamiętajcie, że tylko członkowie mają dostęp do benefitów.

https://www.youtube.com/watch?v=2UAQT_icPaM

 

  


 

19.05.2023

ISACA PATRZY W PRZYSZŁOŚĆ – MATERIAŁY Z JUBILEUSZU

Już w najbliższy poniedziałek rozpoczniemy publikację nagrań wszystkich wystąpień z zeszłorocznej konferencji 25-lecia ISACA Warszawa. Tematyka konferencji skupiła się wokół sztucznej inteligencji i jej aspektach prawnych, regulacyjnych, technicznych i etycznych. Zapraszamy do oglądania i polecania tych filmików – więcej szczegółów już niebawem na naszym profilu LinkedIn

 

18.05.2023

WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW PODSUMOWANIE


Dnia 9 maja 2023 w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej mieliśmy okazję spotkać się na Walnym Zebraniu Członków, które poprzedzone było wystąpieniem Pana Jana Anisimowicza o zarządzaniu ryzykiem dostawców. Prelekcja bardzo zaciekawiła wszystkich obecnych na spotkaniu a temat ten był dobrym wstępem do sesji networkingowej.
 

Podczas Walnego Zebrania w II terminie Zarząd przedstawił sprawozdanie ze swoich prac od początku kadencji (wrzesień 2022) oraz sprawozdanie finansowe za rok 2022, Komisja Rewizyjna nie wniosła żadnych uwag i Walne Zebranie przyjęło sprawozdanie jednogłośnie.

  


 

24.03.2023

8 marca ruszyła II edycja konkursu Rising Star in Cybersecurity gdzie członkiem jury jest Pani Prezes Barbara Nerć-Szymańska.

Zapraszamy Panie i Wasze koleżanki do udziału w II edycji konkursu Rising Star in Cybersecurity organizowanego przez Cyber Women Community! To doskonała okazja, by pokazać, że cyberbezpieczeństwo to świetne miejsce do rozwoju zawodowego dla kobiet. Termin na zgłoszenia został wydłużony do 31 marca a więcej szczegółów znajduje się na stronie: https://risingstar.cyberwomen.eu

  


 

24.03.2023

Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego ma zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych na Klub Informatyka, który odbędzie się 28 marca (wtorek), godz. 18:30 w Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej w sali 102. Temat "Wyjaśnialna sztuczna inteligencja". Będzie również dostępna transmisja on-line. Więcej informacji na: https://mazowsze.pti.org.pl/2023/03/12/wyjasnialna-sztuczna-inteligencjaxai/

  


 

23.02.2023

Ruszyła II edycja konkursu Rising Star in Cybersecurity, organizowana przez Cyber Women 

onkurs adresowany jest do kobiet, które wyróżniły się, swoją pracą w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, ochrony danych osobowych lub są autorkami ciekawych projektów szkoleniowych, bądź usprawnień w organizacji.

#RisingStarInCybersecurity to konkurs promujący projekty związane z cyberbezpieczeństwem stworzone lub realizowane przez kobiety, przełamujący stereotypowe myślenie o cybersecurity jako o branży typowo męskiej.

To możliwość zaprezentowania nowych i ciekawych rozwiązań oraz inspirowanie kobiet do rozwoju zawodowego w branży cyberbezpieczeństwa.

Nagrodą główną jest miejsce na Studia podyplomowe Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem na Akademia Leona Koźmińskiego (Kozminski University) a na finalistki czeka wiele, ciekawych nagród!

Zachęcamy do wzięcia udziału. Jeśli masz koleżankę, która prężnie działa w branży cyberbezpieczeństwa, namów ją do udziału w konkursie!

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy, znajdziesz tutaj: https://risingstar.cyberwomen.eu/