Home

What's New

Our Events26.02.24

Oferty pracy
 
COI (CENTRALNY OŚRODEK INFORMATYKI) poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko: Audytor IT

Szczegóły: Job->Aktualne oferty

  


15.02.24

Oferty pracy
 
ZUS (Zakład Ubezpieczeń Społecznych) poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko: Stanowisko ds. analizy danych i ryzyka 

Szczegóły: Aktualne oferty

  


26.01.24

Oferty pracy
 
Ministerstwo Spraw Zagranicznych poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko specjalisty - audytora wewnętrznego ds. IT w Biurze Kontroli i Audytu

Szczegóły: Aktualne oferty

  


05.01.24

Zmarła Barbara Nerć-Szymańska/Barbara Nerć-Szymańska Passed Away 
 

Z głębokim żalem i pustką w sercu przyjęliśmy wiadomość, że 25.grudnia 2023r. zmarła
Barbara Nerć-Szymańska,
Prezes Stowarzyszenia ISACA Warszawa.

Żegnamy przyjaciela i cenionego eksperta, zachowując w pamięci
Jej niezwykłą aktywność, wolę współpracy, życzliwość i charyzmę.

Jako jej współpracownicy i przyjaciele łączymy się w bólu z Rodziną i Najbliższymi.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 8.01.2024 o godzinie 12:05 w kaplicy przy kościele św. Ignacego na Cmentarzu Północnym w Warszawie.

Chcemy upamiętnić Basię i jej wkład w rozwój Stowarzyszenia, dlatego, jeżeli chcieliby Państwo podzielić się z Nami swoimi wspomnieniami i historiami prosimy o wysłanie do nas wiadomości na info@isaca.waw.pl do 7.01.2024.

Spoczywaj w pokoju Basiu
Zarząd i Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia ISACA Warszawa


 
With deep regret and emptiness in our hearts, we have received the news that on December 25th, 2023,
Barbara Nerć-Szymańska, President of the ISACA Warsaw Chapter
passed away.

We bid farewell to a friend and a respected expert, keeping in memory her extraordinary activity, willingness to cooperate, kindness, and charisma. As her colleagues and friends, we join in sorrow with her Family and Loved Ones.

The funeral ceremony will be held on January 8th, 2024, at 12:05 PM in the chapel at St. Ignatius Church in the North Cemetery in Warsaw.

In honor of Barbara's memory and her significant contributions to the ISACA Warsaw Association, we welcome you to share your memories and stories. Please send your messages to info@isaca.waw.pl by January 7, 2024.

Rest in peace, Barbara.
The Board and Audit Committee of the ISACA Warsaw Association.

 

 


19.12.23

Życzenia świąteczne

Życzymy Wam zdrowych i wesołych, a przede wszystkim bezpiecznych, Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w pogodnej atmosferze wraz z przyjaciółmi i rodziną.   

Życzymy Wam  wspaniałego Nowego Roku 2024 pełnego sukcesów i pomyślności w wżyciu zawodowym i prywatnym. Niech nowy rok przyniesie nowe, wspaniałe możliwości a wszelkie zagrożenia Was omijają i ryzyka się nie materializują. Niechaj wasza odporność będzie  będzie najmocniejsza.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim Członkom i Sympatykom Stowarzyszenia życzą Prezes/ka i Zarząd ISACA Warszawa.

 

 


19.12.23

Świąteczne spotkanie edukacyjne
 
7 grudnia mieliśmy okazję spotkać się na ostatnim już w tym roku spotkaniu edukacyjnym ISACA Warszawie. Nasza koleżanka Gabriela Gorzycka wygłosiła prelekcję pt. "Is endpoint security dead? Role of protecting endpoints in the age of cloud dominance" zakończoną ciekawą dyskusją z uczestnikami. Tym razem prezentacja i dyskusja była prowadzona w języku angielskim. Był to ukłon w stronę naszych nowych kolegów, którzy niedawno przenieśli się do Polski, dołączyli do naszego oddziału a jeszcze nie znają języka polskiego. Rozmowy kontynuowaliśmy podczas networkingu przy świątecznym poczęstunku
 

 


19.12.23

ISACA Warszawa współpracuje z Polskim Komitetem Normalizacyjnym w obszarze standardów Blockchain i Sztucznej Inteligencji
 
W IV kwartale bieżącego roku, ISACA Warszawa nawiązała  współpracę z Polskim Komitetem Normalizacyjnym (PKN). ISACA Warszawa stała się członkiem dwóch komitetów technicznych: ds. Blockchain oraz technologie rejestrów rozproszonych i nowo utworzonego komitetu technicznego ds. Sztucznej inteligencji (AI).
Naszym reprezentantem w obu komitetach technicznych jest członek Zarządu ISACA Warszawa  Małgorzata Michniewicz, CDPSE. 

Celem tej współpracy jest aktywny udział w procesie tworzenia standardów dotyczących technologii Blockchain oraz AI. ISACA Warszawa, jako organizacja zrzeszająca specjalistów IT i audytorów, stawia sobie za cel promowanie najlepszych praktyk w tych dynamicznie rozwijających się technologiach. Udział w tworzeniu standardów umożliwia wprowadzenie sprawdzonych metod zarządzania, bezpieczeństwa i audytu.

Kluczowe cele współpracy ISACA Warszawa z PKN to:

- Promowanie najlepszych praktyk poprzez dążenie do ustanowienia wysokich standardów w zakresie technologii Blockchain i AI.
- Zapewnienie bezpieczeństwa i zgodności poprzez pracę nad standardami ma na celu zdefiniowanie ram bezpieczeństwa danych i zgodności z przepisami.
- Wspieranie innowacji - standardy przyczyniają się do usystematyzowania wiedzy i praktyk, co sprzyja innowacjom i adaptacji technologii Blockchain i AI.
- Edukacja i świadomość - udział w tworzeniu standardów to także szansa na edukację i podnoszenie świadomości na temat Blockchain i AI.
- Współpraca międzynarodowa: możliwość współpracy z ekspertami z różnych krajów i wymiana doświadczeń.
- Wzmacnianie pozycji Polski: aktywny udział w tworzeniu standardów może wzmocnić pozycję Polski jako kraju innowacyjnego w dziedzinie technologii.


 W dniu 21 listopada 2023r. odbyło się w PKN spotkanie inicjujące prace obu komitetów technicznych na którym Małgorzata Michniewicz przedstawiła naszą organizację oraz powyższe cele.

 


07.12.23

Współpraca z Akademią Leona Koźmińskiego
 
3 grudnia br. troje przedstawicieli ISACA Warszawa  spotkało się ze studentami studiów podyplomowych " Zarządzanie cyberbezpieczeństwem", nad którymi ISACA Warszawa objęła patronat merytoryczny.
O działalności ISACA Warszawa  oraz o tym,  jak członkostwo w ISACA Warszawa i  zdobywanie certyfikatów, takich jak CISA, CISM, CRISC itp. może stać się pomocne w budowaniu i rozwijaniu   kariery w cyberbezpieczeństwie, bezpieczeństwie informacji lub audycie IT   opowiedzieli  Barbara Nerć-Szymańska - Prezes Zarządu ISACA Warszawa ,  Michał Hryciuk - Viceprezes oraz Piotr Dzwonkowski - certyfikowany trener ISACA.
Przedstawiono także promocję, którą ISACA obecnie oferuje studentom oraz wyjaśniono  szczegóły związane ze zdobywaniem certyfikatów. Takie spotkania odbywają się cyklicznie co semestr.
 

 


01.12.23
 

Jan Anisimowicz , członek ISACA Warszawa zaprasza do rejestracji na bezpłatny webinar pt. "AI powered Internal Audit", który odbędzie się 13 grudnia br.2:30 PM CET
---------------
Our member Jan Anisimowicz  invites you to sign up for a free webinar "AI powered Internal Audit".
When: December 13th 2:30 PM CET (8:30 AM US EST and 4.30 PM AST).
https://adaptivegrc.com/webinars/

 


01.12.23

ISACA DAY na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu
 
21 listopada, w odbyło się  wydarzenie ISACA DAY,  inaugurujące współpracę pomiędzy Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz ISACA Warszawa.
W pięknej  auli UE licznie przybyłych studentów powitał Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem - prof. dr hab. Maciej Szymczak
O tym, jak członkowstwo w ISACA Warszawa i  zdobywanie certyfikatów, takich jak CISA, CISM może stać się pomostem do globalnej kariery w audycie IT i bezpieczeństwie oraz  o specjalnej promocji, którą ISACA oferuje studentom opowiedzieli   Barbara Nerć-Szymańska - Prezes Zarządu ISACA Warszawa  oraz Michał Hryciuk - Viceprezes.
W świat blockchain  wprowadziła słuchaczy  Małgorzata Michniewicz - Członek Zarządu ISACA Warszawa. Opowiedziała  też o wyzwaniach i korzyściach związanych z zastosowaniem tej technologii w audycie.
Jesteśmy przekonani, że to wydarzenie zainicjowało długofalową współpracę, a przede wszystkim wyartykułowało korzyści dla kadry naukowej oraz studentów UE w Poznaniu.
Nakreślono dalsze kroki we współpracy takie jak objęcie patronatem studiów podyplomowych czy formy aktywizowania Studentów do udziału w społeczności ISACA.
 

 


01.12.23

Współpraca z Coventry University
 
W ramach współpracy z uczelniami Nasz Prezes i Viceprezes  spotkali się ze studentami trzech roczników kierunku Cyberbezpieczeństwa na  Coventry University Wrocław, z którym niedawno nawiązaliśmy współpracę.
B. Nerć-Szymańska  i M. Hryciuk przedstawili organizację ISACA oraz ISACA Warszawa oraz  opisali  jakie benefity daje studentom członkowstwo w ISACA. 
Spotkanie cieszyło się zainteresowaniem. Padło wiele interesujących pytań ze strony publiczności. Liczymy,  że  wkrótce powitamy więcej studentów w naszej globalnej społeczności.
 

 


20.11.23

PUBLIKACJE OFERT PRACY

Przypominamy, że ISACA Warszawa publikuje bezpłatnie zweryfikowane oferty pracy.
Ofertę pracy można dostarczyć na adres: info@isaca.waw.pl

 


20.11.23

WSPÓŁPRACA Z UCZELNIAMI

Kontynuujemy działania informacyjne na temat działalności ISACA oraz certyfikacji.
W tym roku akademickim odwiedziliśmy Coventry University Wrocław.
Do końca br.  mamy spotkanie "ISACA DAY" w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz spotkanie z uczestnikami studiów podyplomowych "Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem" na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

ISACA Warszawa nawiązała współpracę z kilkoma uczelniami wyższymi. Przypominamy także, że ISACA Warszawa objęła swoim patronatem studia podyplomowe: "Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem" na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz "Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa" w Wyższej Szkole Bankowości i Zarządzania w Krakowie. 

Studia, które objęliśmy patronatem umożliwiają uczestnikom zdobywanie wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa i audytu, a co za tym idzie również punktów CPE. W obydwu przypadkach wśród wykładowców jest wielu doświadczonych członków ISACA. Studenci studiów, którym patronujemy, dostają zaproszenie do zostania członkami ISACA z pierwszym okresem z zerową opłatą członkowską.

 


20.11.23

MEMBER GET A MEMBER

Trwa promocja dla osób, które zaproszą nowe osoby do ISACA.
Szczegółowe informacje w mailach wysyłanych przez isaca.org
oraz tutaj:  https://www.isaca.org/campaigns/member-get-a-member

 


20.11.23

MENTORING - zaprasza

Trwa pilot mentoringu pod patronatem ISACA Warszawa.

Mentoring rozłożony jest w czasie - jest to współpraca po 1-2 godziny w miesiącu przez kilka miesięcy. Zapraszamy kolejne osoby chętne do zostania mentorami oraz osób poszukujących mentora.  Mentor wybiera osoby mentorowane i dostaje bezpośredni kontakt.

 


20.11.23

CPE czyli ciągłe doskonalenie

Zbliża się koniec roku, a wraz z nim czas podsumowań i planów na przyszłość.

Jeśli jesteś  posiadaczem któregoś z certyfikatów ISACA, pamiętaj  o utrzymaniu swojego statusu poprzez zdobywanie punktów CPE.

 Nie zwlekaj do ostatniej chwili i skorzystaj z dostępnych możliwości edukacyjnych, które pozwolą Ci podnieść swoje kwalifikacje i wiedzę.

Interesujące Cię wydarzenia  możesz wyszukać tutaj: https://engage.isaca.org/warsawchapter/events/calendar

 


Upcoming events


Past events