[EDU] Sztucznej Inteligencja - grupa robocza, Ustawa o KSC po roku

When:  May 11, 2021 from 18:00 to 20:00 (CET)
Associated with  Warsaw Chapter
Zapraszamy serdecznie na najbliższe spotkanie EDU we wtorek 11.05.2021, na którym będą dwa wystąpienia:
 
- godzina 18:00: Małgorzata Michniewicz - informacja o Grupie Roboczej ds. Sztucznej Inteligencji
- godzina 18:15: Małgorzata Bjorum - wystąpienie i dyskusja na temat Ustawy o KSC po roku
 
O godzinie 18:00 krótka informacja o sztucznej inteligencji. Sztuczna inteligencja może znacznie zmienić nasze życie - na lepsze lub na gorsze. Przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów została utworzona Grupa Robocza ds. Sztucznej Inteligencji (GRAI) z myślą o realizacji Polityki ds. rozwoju AI oraz wskazaniu działań służących zapewnieniu w Polsce odpowiednich warunków dla rozwoju zastosowań AI zarówno w sektorze prywatnym  i publicznym a także w prowadzeniu badań naukowych. Jako członek GRAI i reprezentantka Stowarzyszenia ISACA Warszawa, Małgosia Michniewicz pokrótce przedstawi jakie są cele i działania Grupy oraz jakie są potrzeby i oczekiwania w zakresie regulacji dot. sztucznej inteligencji. Zapraszamy na spotkanie zwłaszcza osoby, które chciałyby się włączyć w prace dot. AI.

Przy okazji, jeżeli ktoś przegapił, zapraszamy do zapoznania się przed spotkaniem z tekstem This Researcher Says AI Is Neither Artificial nor Intelligent.                                                                                           
 
O godzinie 18:15, może troszkę później w razie dyskusji na temat AI, zapraszamy wszystkich na Zoomową dyskusję:
Szanse i zagrożenia – wnioski z wdrożenia wymogów ustawy o KSC.

Wstępną prezentację wygłosi i dyskusję poprowadzi Pani Małgorzata Bjorum, Kierownik Zespołu ds. Cyberbezpieczeństwa, Lotnisko Chopina w Warszawie i Członek Rady Programowej Cyber Women Community,.

W trakcie dyskusji wspólnie się zastanowimy co nam przyszło z wdrożenia normy ISO i ustawy w firmach, które może nie do końca były do tego przygotowane i działały według innych reguł, własnych czy sektorowych. Co się zmieniło na lepsze? Co się zmieniło na gorsze albo czy pojawiły się jakieś nowe problemy?
 
Link do spotkania (ZOOM)
https://zoom.us/j/91011039423?pwd=ajlIV2NLMkQ3cGxHNHJGZmdpbGpSdz09

Link do transmisji YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCXWFY3u0xkf6jTlj3T1UDEw/live
 


Notka biograficzna :

Małgorzata Michniewicz  to absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie o kierunku „informatyka i ekonometria” oraz podyplomowych studiów menedżerskich na Uniwersytecie Warszawskim, od 20 lat związana z IT. Zbudowała od podstaw systemowe zarządzanie bezpieczeństwem informacji w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Kierownik projektu budowy Koncepcji Security Operations Center dla ZUS. Inspektor ochrony danych osobowych w Centralnym Ośrodku Sportu i wszystkich Ośrodkach Olimpijskich. Doradza, szkoli oraz audytuje przedsiębiorstwa prywatne, organizacje rządowe, spółki skarbu państwa w kwestiach bezpieczeństwa  informacji, ciągłości działania, zarządzania ryzykiem oraz blockchain. Posiada certyfikaty: ISO 27001 LA, ISO 22301 LA, ISO 9001 LA, CDPSE, PRINCE, P3O, MoR, ITIL, CyberSec. Od 10 lat działa w stowarzyszeniu ISACA Warsaw Chapter. Doktorantka Wydziału Cybernetyki w Wojskowej Akademii Technicznej, w obszarze jej badań są mechanizmy konsensusu stosowane w technologii blockchain

Małgorzata Bjorum to absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, posiada kilkunastoletnie doświadczenie z obszaru bezpieczeństwa zdobywane w liniach lotniczych wysokiego ryzyka intensywnie podróżując oraz w bankowości. Odpowiadała za różne projekty w tym wdrożenie jednego z pierwszych certyfikowanych systemów ciągłości działania w największym banku w Polsce, czy też wdrożenie RODO w PPL. Kierowała Działem Bezpieczeństwa IT w PPL nadzorując system zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodny z normą 27001 oraz m.in. opracowanie planów DRP. Aktualnie kieruje zespołem ds. cyberbezpieczeństwa w PPL na Lotnisku Chopina. Prywatnie pasjonuje się podróżami oraz różnorodnością kulturową.

[PastEvent]

Location