Dostępność i jakość danych sektora publicznego

When:  Oct 19, 2021 from 18:30 to 20:30 (PL)
Associated with  Warsaw Chapter
"Dostępność i jakość danych sektora publicznego" - spotkanie w ramach Klubu informatyka


🗓️ 19.10.2021 (środa)
⏲️ 18:30
- on-line, Webex

Opis jest umieszczony na stronie Oddziału na FB
https://www.facebook.com/groups/PTIOMAZ/posts/4528199900562125

Biorąc pod uwagę, że nie wszyscy chcą używać FB, opis szczegółów wydarzenia jest zamieszczony tutaj:
Wszyscy słyszeliśmy o zasadzie garbage in, garbage out. Podstawą wnioskowania są dane, dopiero na ich podstawie można budować informację i wiedzę. Dotyczy to zarówno sektora komercyjnego, jak i publicznego. Ponowne wykorzystanie (re-use) danych jest świetnym pomysłem, jeśli te dane są poprawne, zebrane według znanej metodyki i udostępnione tak, że można je pobrać bez konieczności ręcznego przepisywania.

W ramach Klubu dwaj prelegenci omówią dwa tematy:

Kol. Kajetan Wojsyk: O znaczeniu jakości danych w kontekście nowych e-usług. Kajetan jest doświadczonym profesjonalistą informatyzacji administracji publicznej, wielkim propagatorem dokumentów elektronicznych oraz e-usług.

Kol. Jarosław Deminet: Liczby covidowe - gdzie je znaleźć i co z nich wynika, czyli dlaczego czasem 30528 = 19864. Jarek od półtora roku codziennie przedziera się przez dane o pandemii w Polsce i na świecie, a potem publikuje na FB zestawienia oraz wykresy.

Liczymy na inne smakowite kąski przedstawione przez uczestników dyskusji. Oficjalnie spotkanie Klubu odbędzie się o godz. 18.30 w formule zdalnej (przez system Webex). Nie trzeba żadnych haseł (gdyby system się domagał, prosimy podać hasło mazowsze2021), wystarczy podać tożsamość, która potem będzie niezmienna w trakcie sesji i będzie się wyświetlała, np w razie zadawania pytania.

Na komputerze odbiorców nie trzeba instalować niczego poza przeglądarką. Ze względów techniczno-organizacyjnych warto zadbać o to, żeby dołączyć do sesji co najmniej na 10 minut przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania. Maszyna Webex będzie na uczestników czekała od godz. 18:00, można próbować networkingu F2F, choć narzędzia chyba najlepiej pozwalają na współbieżne czatowanie.

Link do wejścia do pokoju wirtualnego:
https://zg-pti.webex.com/zg-pti/j.php?MTID=m425ff56e6c04e4b75d594cd41afbe828

Uwaga! Ten Klub będzie eksperymentalny: wszyscy uczestnicy będą mogli sami zarządzać kamerami i mikrofonami. Ma to stworzyć bardziej przyjazną atmosferę dla zadawania pytań i dyskusji. Równocześnie organizatorzy proszą, żeby uważać na mikrofony i kamery :)

[PastEvent]