[EDU] O rejestrze ryzyka i nie tylko

When:  Jun 22, 2021 from 18:00 to 20:00 (PL)
Associated with  Warsaw Chapter

Zapraszam na kolejne spotkanie ISACA poświęcone zarządzaniu Ryzykiem. Tym razem przedstawię slajdy i krótką narrację na temat Rejestru Ryzyka.

Zacznę od kilku użytecznych (na potrzeby prezentacji) zdań o ostatnich publikacjach ISACA: "Risk IT Framework" oraz "Risk IT Practitioner Guide".

Mam nadzieję, że omawiane w dalszym ciągu spotkania tematy takie jak zasilanie, czyszczenie i reorganizacja Rejestru, a także tematy własności Ryzyk (przywileje i obowiązki), dokumentowania, konwersji, agregacji i kumulacji Ryzyka wprowadzą Was w krótkotrwałe osłupienie i następnie wywołają protest i ożywioną dyskusję. 

Zwróćcie uwagę na pisane w powyższym tekście dużą literą słowo Ryzyko. Ta duża litera została przejęta z mojej książki ("Okazja i Ryzyko: sukcesy i niepowodzenia w ochronie Wartości"), w której kilka terminów takich jak: ryzyko, okazje, wartość, podmiot, przedmiot, kryterium pisane są dużą literą czyli  jako Ryzyko, Okazje, Wartość, Podmiot, Przedmiot, Kryterium. Chodzi o to, żeby podkreślić, że są używane w specyficznym, często różnym od potocznego znaczeniu.
W czasie spotkanie będzie sporo czasu aby porozmawiać nie tylko na temat Rejestru, ale i na inne dowolne tematy związane z Ryzykiem.

Piotr Dzwonkowski

Link do spotkania (ZOOM)
https://zoom.us/j/91765739690?pwd=aGRVN1NneE1NYncvV3A3RXo2TVJ1QT09

Link do transmisji YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCXWFY3u0xkf6jTlj3T1UDEw/live
 Notka biograficzna :

Piotr Dzwonkowski zajmuje się różnymi obszarami związanymi z przetwarzaniem informacji: zarządzaniem, ryzykiem, kontrolą, bezpieczeństwem i audytem. Jako akredytowany trener ISACA prowadzi szkolenia przygotowujące do egzaminu CISA, CISM i CRISC.  Prowadzi warsztaty z obszaru zarządzania ryzykiem IT, COBIT2019, RODO oraz szkolenia na audytora wiodącego ISO/IEC 27001. Wspomaga różne organizacje w procesie zarządzania ryzykiem IT, we wdrożeniach ISO/IEC 27001, ISO 22301 oraz w procesach zgodnościowych (KNF) i RODO. 

Piotr Dzwonkowski jest autorem książki „Okazja i Ryzyko: sukcesy i niepowodzenia w ochronie Wartości”

Posiada certyfikaty ISACA: CISA, CISM, CRISC I CDPSE--

[PastEvent]

Location