Egyetemi kapcsolatok bővítése.
A szervezet alapjainak, elfogadottságának és tagságának szélesítése érdekében fel kell vennünk a kapcsolatot legalább a legnagyobb magyar egyetemi centrumok (legalább 5, Budapesten kívüli) releváns informatikai centrumainak vezetőivel és - előre kidolgozott - ajánlatot kell tennünk nekik az együttműködés érdekében; E vezetőket és IT biztonsággal foglalkozó kollégáikat be kell vonnunk az egyesületi működésbe, konferenciáinkon való részvételbe. Az ISACA minősítések megszerzését támogatnunk kell a köreikben. Az együttműködő partnerintézmények hallgatóinak tanulmányi keretszerződés keretében, általunk finanszírozott rendszerrel, a partnerintézmények személyi állományának mentorálasával olyan karrierlehetőséget kell adnunk, amely vonzóvá teszi mind a programban való részvételt, mind az ISACA minősítések valamelyikének megszerzését, mind pedig az ISACA egyesületi tagságot.
Diáktagsági program indításával, egyfajta mentori rendszerben a jövő nemzedékek bevonása a szakmai közösség életébe.
Erre a nemzetközi ISACA is lehetőséget ad a normál tagságnál jóval olcsóbb diák tagdíjon keresztül. Előnye, hogy biztosítjuk az utánpótlást Egyesületünknek és a fiatalokat bevonjuk munkánkba.
Létező minősítéseink hivatalos elfogadtatása.
Legalább OKJ/szakmérnök/stb szintre emeljük a létező CISA / CISM / CGEIT /CRISC minősítéseket, ami már lehet explicit feltétel alkalmazásnál. Távlati célunk, hogy több nyugat-európai országhoz hasonlóan, ahol létezik MSc IT Audit képzés, az informatikai audit Magyarországon is bekerüljön az egyetemi tananyagba is. Törvényi szabályozásba emeljük az ISACA által biztosított szakmai minősítéseket, mint adott feladatokhoz szükséges követelményt.
Tovább növelni az Egyesület létszámát.
Minél több szakembert megnyerni arra, hogy csatlakozzon az Egyesülethez és ennek keretében végezzen szakmai munkát.
Tovább erősíteni az Egyesületen belüli szakmai munkát.
Szakmai közösség és műhely, valamint a hozzá tartozó holdudvar létrehozása, összekovácsolása. A havi szakmai és az éves egyszeri konferencia mellett, további külföldi és magyar szakemberek által támogatott magas színvonalú, naprakész információkat átadó szakmai előadások, konferenciák szervezése, amelyek segítenek az egyesület céljainak artikulálásában, támogatják a célközösség elérését és az egyesület köré gyűjtését. További szakmai tanulmányok, cikkek, könyvek kiadása az egyesület égisze alatt a fentiekkel együtt segíthetik a kívánt célok elérését, adott témában szakmai munkacsoportok kialakítása.
Kapcsolat a kormányzattal.
El szeretnénk érni, hogy kormányzati szinten is számítsanak az Egyesület és tagjaink munkájára. Már most is vannak a kormányzatban dolgozó tagjaink és jelenleg is részt veszünk az NGM Belső Kontroll bizottságában illetve véleményeztük a Digitális Cselekvési Tervet.
Külföldi kapcsolatok erősítése.
A rendszeresen megtartani tervezett külföldi és magyar szakemberek által támogatott magas színvonalú, naprakész információkat átadó szakmai előadások, konferenciák segítenek az egyesület céljainak artikulálásában, támogatják a célközösség elérését és az egyesület köré gyűjtését. 2010-ben itt volt az EUROCACS az ISACA legnagyobb évente megrendezésre kerülő szakmai rendezvénye. Tervezzük, hogy a közép-kelet európai térség szakembereinek is legalább évente egy konferenciát szervezzünk.
Honlap fejlesztés.
Szintén a szakmai közösség szervező funkciót tartjuk a leginkább hangsúlyosnak a weblapunk rekonstrukciójával és üzemeltetési, tartalom szervezési feladatainak kiszervezésével és üzleti alapokra helyezésével kapcsolatban.
További vidéki tagszervezetek létrehozásának támogatása.
Mivel Budapest kizárólagos szereppel bír, a vidéki egyetemi városok bevonása alapvető érdekünk. A szakmai és tagsági utánpótlás gyérnek nevezhető, tagjaink 10%-a aktív, 30% van egyáltalán “jelen” az Egyesületben. Akadémiai kapcsolataink a vizsgafelkészítő tanfolyamokat végző intézményekre terjednek ki kizárólag.