Bor Olivér: „A leggyengébb láncszem, avagy nincs kegyelem”
Időpont: 2023. június 14.. (szerda) 17:00
Online közvetítés: >>> BELÉPÉS A VIRTUÁLIS MÁSODIK SZERDAI ELŐADÁSRA <<<
Az előadásról:
Az elmúlt esztendők során a digitalizáció rohamos mértékben fejlődött, amit olyan válsághelyzetek és krízisek, mint a COVID, vagy a jelenleg is zajló háború nemhogy lassított volna, hanem tovább erősített, és a fejlődés, a fejlődés iránt igény csak fokozódott. Javában zajlik az új ipari forradalom, és ez a robbanásszerű, hirtelen változás gyökeresen forgatja fel mindazt, amit a gyártásról, a kereskedelemről, vagy akár a szolgáltatásokról gondolunk.
A mai korban a biztonság olyan érték, amely társadalmi és gazdasági versenyelőnyt képes biztosítani egy országnak. A digitális biztonságunkat veszélyeztető események ugyanakkor akadályozhatják a gazdasági tevékenységek folytatását, pénzügyi veszteséget eredményezhetnek és alááshatják a felhasználók bizalmát, ezáltal jelentős károkat okozva a gazdasági és társadalmi életben.
A kiberbiztonság közös érdek és közös felelősség. Az SZTFH ezt figyelembevéve megalakította a Kiberkoalíciót, ami az állami és a privát szféra kiberbiztonsági összefogását jelenti. A Kiberkoalíció kifejezetten egy olyan szakmai fórum, ahol a felkért és csatlakozott szervezetek a kiberbiztonsági tudatosítással, mint eszközzel teszik megbízhatóbb környezetté a kiberteret. További eszköz és nagy fegyvertény, hogy az ENISA jóvoltából az SZTFH egy olyan kiberbiztonsági tudatosító játék hostolására és koordinálásra kötött együttműködést, ami segítheti a hazai gazdasági társaságok és a közigazgatás magasabb kiberbiztonsági szintjének elérését.
Az előadóról:
A Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága kiberbiztonsági tanúsítási igazgatóságának kiberbiztonsági és kommunikációs szakértőjeként feladatai közé tartozik a kiberbiztonsági awareness feladatok koordinálása, a felhasználók tudatosságának erősítése, a szakmaközi kapcsolattartás és a média képviselőivel való együttműködés. A hazai konferenciák, workshopok rendszeres előadója, a sajtó részéről pedig az egyik legfoglalkoztatottabb kiberbiztonsági szakértő Magyarországon. Korábban a Nemzeti Kibervédelmi Intézet szóvívőjeként és a kommunikációs terület vezetőjeként – többek között - a NBSZ NKI tudatosítási tevékenységért is felelt, majd tapasztalatot szerzett a piaci szférában, ahol egy IT biztonsággal foglalkozó KKV PR és kormányzati kapcsolatok vezetői pozíciója mellett a szóvívői feladatok is ellátta. Nevéhez fűződik két kiberbiztonsági podcast elindítása (Kibertámadás!, Minden Kiberül) és a Hungarian Cyber Security Challenge elnevezésű verseny megalkotása, amely kapcsán 3 évig a főszervezői feladatokat is ellátta.